4.12.2017

Heritage Real Estate inicjatorem konkursu “Twórcy przestrzeni”

Projekt „Twórcy przestrzeni” ma na celu wyróżnienie inwestorów i deweloperów, którzy wyznaczają na polskim rynku nieruchomości nowe standardy. Inicjatywa podjęta przez  Heritage Real Estate, dziennik „Rzeczpospolita" oraz Centrum Myśli Strategicznych, została objęta patronatem Banku Światowego.

Rynek nieruchomości w Polsce bije rekordy w wielu kategoriach. Ważne, by w tej inwestycyjnej i sprzedażowej gorączce nie zagubić kluczowej kwestii. Budynki – i szerzej, przestrzeń – powinny być, niezależnie od pełnionej funkcji, przyjazne ludziom i środowisku. Inwestycje powinny wpisywać się w ideę zrównoważonego rozwoju miast, czyli ośrodków kultury i nauki, przemysłu oraz produktywności, gdzie rodzą się nowe pomysły i więzi społeczne. Taka wizja bliska jest twórcom konkursu „Twórcy przestrzeni”.

Każdemu z nas powinno zależeć na podnoszeniu jakości otoczenia. Zrównoważony rozwój, to pożądana przyszłość. Dlatego zainicjowaliśmy ten projekt. Cieszy mnie, że w kręgu potencjalnych uczestników znajdą się także projekty spoza dużych miast – mówi Michał Cebula, dyrektor generalny Heritage Real Estate, firmy doradczo-inwestycyjnej, działającej na styku nieruchomości i finansów.

Celem konkursu „Twórcy przestrzeni”, jest wyróżnienie działań, jakie w latach 2016-2017 zaistniały w trzech obszarach: nieruchomości mieszkaniowych, komercyjnych i użyteczności publicznej. Interesują nas nie tylko ukończone w tym czasie obiekty, ale również przedsięwzięcia w fazie realizacji przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Osobno wyróżnimy projekty z mniejszych miast, które zazwyczaj są przyćmiewane tym, co dzieje się w aglomeracjach.