19.06.2017

HRE Finanse wpisana do prestiżowego rejestru AFI

 

Komisja Nadzoru Finansowego  (KNF), 16 czerwca 2017 r.,  podjęła decyzję o wpisaniu  HRE Finanse sp. z o.o., spółki wchodzącej w skład holdingu Heritage Real Estate (HRE) do Rejestru - Agent Firmy Inwestycyjnej (AFI). Wniosek do KNF-u został złożony 16 marca br. Oznacza to, że postępowanie udało się zakończyć w terminie zaledwie trzech miesięcy. Tym samym, HRE Finanse, po spełnieniu bardzo surowych kryteriów, dołączyła do elitarnego grona, wyznaczającego najwyższe standardy jakości na rynku usług doradztwa finansowego w Polsce. HRE Finanse będzie działała, jako Agent Firmy Inwestycyjnej  na rzecz IPOPEMA Securities S.A.

 

Uzyskanie wpisu do rejestru AFI oznacza, że firma może doradzać swoim klientom lub potencjalnym klientom w zakresie usług i produktów oferowanych przez reprezentowaną firmę inwestycyjną, w podejmowaniu działań mających na celu zawieranie lub realizację umów o świadczenie usług przez firmę inwestycyjną, przyjmowaniu zleceń oraz odbieranie innych oświadczeń woli dla reprezentowanej firmy inwestycyjnej. W rejestrze AFI widnieje obecnie 36 Agentów Firm Inwestycyjnych. Do Komisji Nadzoru Finansowego trafi niebawem pismo powiadamiające o rozpoczęciu działalności operacyjnej Spółki HRE Finanse.

- Cieszę się, że udało się przejść pomyślnie wymagający proces w tak krótkim czasie. Znalezienie się w rejestrze AFI, było dla nas kwestią priorytetową, podnoszącą prestiż i uwiarygodniającą prowadzoną przez nas działalność. To kolejny, ważny krok w budowaniu silnych  biznesowych struktur naszego holdingu. Ograniczenie  działalności firm doradztwa biznesowego, do tych, które znalazły się w rejestrze AFI, byłoby bardzo pożądanym rozwiązaniem dla rynku. Pozwoliłoby przede wszystkim, skutecznie wyeliminować nieuczciwe działania i „bylejakość” w sektorze doradztwa biznesowego   – mówi Michał Cebula, Dyrektor Generalny Heritage Real Estate.HRE Finanse w ramach prowadzonej działalności biznesowej, będzie działała w imieniu i na rzecz firmy inwestycyjnej, czyli IPOPEMA Securities S.A.

- Współpraca dla tak znanej i zasłużonej dla rynku finansowego firmy, jaką jest IPOPEMA Securities jest dla nas i wyzwaniem i nobilitacją. Jestem przekonany o obopólnych korzyściach, a przede wszystkim korzyściach, jakie będą z tej współpracy mieć klienci – dodaje Michał Cebula.


- Nawiązanie współpracy z HRE Finanse, jako agentem IPOPEMA Securities jest kolejnym krokiem w procesie organicznego rozwoju naszej sieci sprzedaży. Liczymy, że dzięki temu oferowane przez IPOPEMA produkty inwestycyjne dedykowane klientom detalicznym trafią do jeszcze szerszego grona odbiorców – mówi Jacek Szczepański, Dyrektor Departamentu Klientów Indywidualnych IPOPEMA Securities S.A.HRE jest dzisiaj jedyną profesjonalną firmą na polskim rynku, która łączy usługi konsultingu dla przedsiębiorców i wealth management dla klienta indywidualnego. Posiada oddziały w Warszawie, Wrocławiu i w Gdańsku. Jeszcze w tym roku planuje otworzyć placówki w Katowicach i Szczecinie. W kolejnym roku, w Krakowie i w Poznaniu. HRE oferuje szeroką gamę produktów, od czysto finansowych i ubezpieczeniowych po możliwość inwestowania w różnego typu nieruchomości takie, jak mieszkania na wynajem, condohotele czy lokale usługowe. Spółka uczestniczy też wspólnie z Saturn TFI i grupą Murapol w projekcie Murapol HRE FIZAN - funduszu umożliwiającym zarabianie na realizacji projektów  nieruchomościowych.Dodatkowych informacji udziela:


Marta Nos


Dyrektor Marketingu Heritage Real Estate


E-mail: marta.nos@heritagere.pl