Naszą pasją są badania. Tworzymy raporty badawcze, które skupiają się na istotnych zmianach i inicjatywach w świecie nieruchomości. Przyglądamy się uważnie nowym trendom i zjawiskom, by dostarczyć Tobie kompletny obraz tego, co dzieje się na rynku. Co kwartał publikujemy szczegółowy raport - Indeks Koniunktury na Rynku Nieruchomości. To narzędzie, które pozwala zrozumieć, w jaki sposób rynek się rozwija. Przyglądamy się zarówno liczbom, jak i tendencjom, pomagając Ci lepiej zrozumieć dynamikę zmian na rynku nieruchomości.
Indeks HREIT jest kompleksowym narzędziem oceny rynku nieruchomości w Polsce, którego celem jest wczesne ostrzeganie przed zjawiskami kryzysowymi na rynku nieruchomości. Integruje cztery subindeksy obejmujące: ceny nieruchomości, sektor bankowy, sytuację gospodarstw domowych i sektor budownictwa.
Publikowany w cyklach kwartalnych Indeks HREIT to jeden wskaźnik, który w sposób syntetyczny pokazuje kondycję polskiego sektora mieszkaniowego.
27.09.2023
HREIT Indeks: Tak gwałtownej poprawy nasz rynek mieszkaniowy jeszcze nie widział [IIQ 2023]
HRE Think Tank postanowił przyjrzeć się gorącemu tematowi pakietowych zakupów mieszkań i wpływowi zagranicznych funduszy inwestycyjnych na rodzimą gospodarkę. Przed Państwem bardzo ważny raport, który w szerokim zakresie porusza temat najmu instytucjonalnego. W tym miejscu z dumą zaznaczamy, że Rada Programowa EFK poparła akcję o przyjęciu rekomendowanych przez nas narzędzi regulacyjnych.
W czerwcu 2020 roku ogłosiliśmy raport ”Pierwsze mieszkanie jako impuls rozwoju polskiej gospodarki w czasach pandemii”. Była to część szerszej inicjatywy - wierzyliśmy, że uda nam się znieść barierę wkładu własnego, która blokowała tysiące osób w procesie pozyskania swojego mieszkania.
Wspólnie z Bankiem Światowym HRE Think Tank określił znaczenie instytucji wkładu własnego dla rynku nieruchomości, dając jasne rekomendacje dla Polski, mające na celu ułatwienie zakupu pierwszego mieszkania.
Współpraca z Organizacją Narodów Zjednoczonych zaowocowała raportem, w którym podano po raz pierwszy wiarygodną liczbę brakujących w Polsce mieszkań.