Zmieniamy konstruktywnie

Think Tank

Eksperci HRE Think Tank, dzieląc się swoją wiedzą i obserwacjami, publikując raporty badawcze oraz uczestnicząc w otwartej debacie publicznej tworzą organizację non-profit, u której podstaw leży budowa kompetencji i wiedzy wszystkich zainteresowanych podmiotów na temat rynku nieruchomości. Misją Think Tank’u HRE jest zaproponowanie konstruktywnych zmian i rozpoczęcie dialogu na temat kierunków zmian polskiego prawa, które będą dostosowane do idei zrównoważonego rozwoju rynku nieruchomości - ze szczególnym uwzględnieniem aspektów społecznych.

Raport

Upubliczniając raport Znaczenie instytucji wkładu własnego dla rynku nieruchomości. Rekomendacje dla Polski., chcemy rozpocząć ogólnopolską debatę na temat funkcjonowania szeroko pojętego rynku nieruchomości.

więcej

Prezentacja

Zadłużenie z tytułu kredytów mieszkaniowych do PKB wynosi 20,6% w Polsce, natomiast w Unii Europejskiej odsetek ten wynosi 42,2%. Z czego wynikają te dysproporcje?

więcej

30.06.2021

HRE Indeks: W mieszkaniówce jest już lepiej niż przed epidemią [IQ 2021]

Koniunktura na rynku mieszkaniowym jest już lepsza niż przed epidemią. Po części jest to efekt nadrabiania zaległości, a po części twardych danych pokazujących poprawę sytuacji w realnej gospodarce. Scenariusze na najbliższe kwartały zdają się mówić, że będzie „dobrze”, „bardzo dobrze”, czy wręcz „za dobrze”.


czytaj więcej

25.03.2021

HRE Index: Czeka nas rok nadrabiania zaległości w mieszkaniówce [IVQ 2020]

Wieszczone od lat spadki cen mieszkań nie nastąpiły ani w latach 2013-2019, ani nawet w epidemicznym roku 2020. Dlaczego? Na to pytanie dobrze odpowiada publikowany od 2018 roku HRE Index. Jest to publikacja, którą HRE Think Tank stworzył, aby kompleksowo badać sytuację i otoczenie rodzimego rynku mieszkaniowego.


czytaj więcej

9.12.2020

HRE Index: Druga fala mieszkaniówce niestraszna [IIIQ 2020]

Wciąż szybko rosnące ceny mieszkań, to najmocniejsze potwierdzenie tego, że siła rynku nieruchomości jest przez większość osób niedoceniana.


czytaj więcej