5.09.2017

XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy

XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy – Heritage Real Estate zaprasza na panel Instrumenty finansowe na rynku nieruchomości, jako element rozwoju gospodarczego państwa.

Finansowanie budowy mieszkań, stymulująca rola państwa w rozwoju rynku mieszkaniowego czy rozwój instrumentów finansowych, jako ważny element wzrostu rynku budowlanego to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone w trakcie debaty organizowanej przez dziennik Rzeczpospolita podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Organizator zaprosił do debaty najlepszych ekspertów i przedsiębiorców, którzy przybliżą słuchaczom obecną sytuację i specyfikę polskiego rynku mieszkaniowego oraz najbardziej perspektywiczne obszary rozwoju.

W panelu eksperckim Instrumenty finansowe na rynku nieruchomości, jako element rozwoju gospodarczego państwa, który odbędzie się w dniu 6 września o godzinie 14:25 w Salonie Rzeczpospolitej, Heritage Real Estate będzie reprezentował Dyrektor Generalny – Michał Cebula.

 

Właśnie Forum Ekonomiczne w Krynicy jest tym miejscem, gdzie powinniśmy poruszyć temat wparcia rozwoju rynku mieszkaniowego za pomocą liberalizacji prawa szczególnie w kwestii wkładu własnego dla osób nabywających pierwsze mieszkanie. Zachowanie synergii pomiędzy wykorzystaniem różnych instrumentów finansowania oraz wsparciem państwa jest niezwykle ważne dla rozwoju rynku mieszkaniowego, a tym samym polskiej gospodarki. Mam nadzieję, że podczas dyskusji panelowej uda nam się przynajmniej w części zapoznać słuchaczy z wyzwaniami stojącymi przed budownictwem mieszkaniowym oraz inwestorami w nadchodzących latach – podkreśla Michał Cebula, Dyrektor Generalny Heritage Real Estate. 

Eksperci podczas panelu poruszą następujące tematy:

Obecna sytuacja i specyfika polskiego rynku mieszkaniowego. Najbardziej perspektywiczne obszary rozwoju. Podaż mieszkań deweloperskich i możliwości finansowe Polaków. Finansowanie budowy mieszkań. Rola kredytów bankowych i rola instrumentów finansowych. Rozwój instrumentów finansowych jako ważny element wzrostu rynku budowlanego. Mieszkania na wynajem – nowe możliwości inwestowania. Czy rynek budowlany jest przygotowany w zakresie potencjału i oferty na wzrost popularności, np. inwestowania w mieszkania na wynajem. Stymulująca rola państwa w rozwoju rynku mieszkaniowego. Wzrost runku nieruchomości mieszkaniowych jako impuls rozwojowy polskiej gospodarki.

Moderator:

  • Mateusz Pawlak, Dziennikarz, Rzeczpospolita, Polska


W panelu wezmą udział:

  • Michał Sapota, Prezes Zarządu, Murapol S.A., Polska

  • Mirosław Barszcz, Prezes Zarządu, BGK Nieruchomości S.A., Polska

  • Bogusław Białowąs, Wiceprezes Zarządu, Bank Ochrony Środowiska S.A., Polska

  • Michał Cebula, Dyrektor Generalny, Heritage Real Estate, Polska